Geef jongeren de ruimte in jouw club met NextGen Eventmaker
MDT - Next Generation Volleyball

Geef jongeren de ruimte in jouw club met NextGen Eventmaker

Gepubliceerd op 22 september 2026

Jongeren die zelf een toernooi organiseren, een feest opzetten of een compleet nieuwe activiteit voor de club bedenken? Met NextGen Eventmaker geef je jongeren de ruimte om hun ideeën werkelijkheid te maken. Ze ontwikkelen nieuwe vaardigheden, nemen verantwoordelijkheid én raken actiever betrokken bij de vereniging. Je kunt nu starten in een nieuwe ronde. Ontdek wat het programma jouw vereniging kan opleveren en hoe je jongeren enthousiast maakt om mee te doen. 

Van idee naar activiteit 

NextGen Eventmaker is één van de NextGen-programma's waarmee de Nevobo verenigingen helpt om jongeren een actieve rol binnen hun club te geven. Het programma is bedoeld voor groepen van ongeveer vijf tot zeven jongeren tussen de 12 en 30 jaar. De jongeren bedenken samen een activiteit of evenement voor hun eigen vereniging en organiseren dit vervolgens zoveel mogelijk zelf. Wat dat wordt, bepalen zij. Denk aan een toernooi, feest, filmavond of seizoensafsluiting, maar een heel ander idee kan natuurlijk ook. 

Tijdens het programma leren de jongeren onder andere plannen, samenwerken, communiceren, budgetteren en promotie maken. Ze ontdekken waar hun talenten liggen en krijgen de kans om verantwoordelijkheid te nemen voor iets dat écht van henzelf is. 

Wat levert het jouw vereniging op? 

Met NextGen Eventmaker organiseer je niet simpelweg een extra activiteit. Je geeft jongeren een andere rol binnen de vereniging. Hun ideeën worden gehoord, ze ervaren hoe het is om zelf iets voor de club te organiseren en maken op een laagdrempelige manier kennis met vrijwilligerswerk. 

Daarmee investeer je als vereniging in betrokken jongeren en mogelijk in de organisatoren, vrijwilligers en kartrekkers van de toekomst. De vereniging zorgt voor een begeleider die de jongeren gedurende het programma ondersteunt. Het uitgangspunt blijft daarbij dat de jongeren zoveel mogelijk zelf doen. Ook de begeleider staat er niet alleen voor en krijgt vanuit de Nevobo ondersteuning tijdens het traject. 

Ontmoet andere Eventmakers 

Onderdeel van NextGen Eventmaker is een landelijke meet-up. Jongeren ontmoeten daar Eventmakers van andere verenigingen, wisselen ideeën uit en volgen workshops die hen helpen bij het organiseren van hun activiteit. Ook de begeleiders komen samen om ervaringen uit te wisselen en meer te leren over het begeleiden en betrokken houden van jongeren. 

Benieuwd hoe dat eruitziet? Bekijk hieronder de beelden van een eerdere landelijke meet-up. 

Hoe vind je jongeren die mee willen doen? 

Uit eerdere ervaringen met de NextGen-programma's blijkt dat persoonlijk benaderen het beste werkt. Stap op jongeren af van wie je denkt dat het programma bij hen past, vertel waarom je juist aan hen denkt en vraag of ze het leuk vinden om mee te doen. Trainers en coaches kunnen hierbij een belangrijke rol spelen: zij kennen de jongeren en kunnen hen persoonlijk enthousiast maken. Ook kun je enthousiaste jongeren vragen of zij andere jongeren willen benaderen om mee te doen. 

Zo pakte Vovem'90 het bijvoorbeeld aan door jongeren actief te benaderen en een informatieavond te organiseren. Ruim dertig jongeren kwamen daarop af om meer te horen over de mogelijkheden om zich binnen hun vereniging in te zetten. 

Naast die persoonlijke benadering helpt het om het programma ook zichtbaar te maken via de communicatiekanalen van je vereniging. Daar hoef je zelf niet alles voor te bedenken: we hebben verschillende materialen voor je klaargezet. 

Ook voor kleine verenigingen 
Je hoeft bovendien geen grote vereniging te zijn om met een NextGen-programma aan de slag te gaan. VC Unitas liet dat afgelopen seizoen zien. De vereniging telt ongeveer 70 leden en wist zes jeugdleden enthousiast te maken voor Eventmaker. Samen gingen zij aan de slag met een activiteit rond het 60-jarig jubileum van de club. 

Alles om binnen jouw club jongeren te werven 

Wil je aan de slag met NextGen Eventmaker? Gebruik dan onderstaande materialen: 

Programmaoverzicht NextGen Eventmaker 
Alle informatie over het programma overzichtelijk bij elkaar: van de opbouw en begeleiding tot wat deelname inhoudt. 

Flyer NextGen Eventmaker 
Een kant-en-klare flyer waarmee je jongeren binnen jouw vereniging kennis kunt laten maken met NextGen Eventmaker. Deel hem digitaal of gebruik hem binnen de club. 

Wervingstoolkit NextGen Eventmaker 
Zelf jongeren werven via jullie website, nieuwsbrief of social media? In de toolkit vind je kant-en-klare teksten en afbeeldingen die je direct kunt gebruiken voor de communicatiekanalen van jouw vereniging. 

Bekijk de campagnebeelden 

Hieronder vind je alvast een aantal van de afbeeldingen uit de toolkit. Download de volledige toolkit om de bestanden te gebruiken voor de communicatie van jouw vereniging. 

Start met NextGen Eventmaker 

Wil je jongeren binnen jouw vereniging de kans geven om hun eigen ideeën uit te voeren? Verenigingen kunnen deze ronde tussen 1 september en 1 november 2026 starten met NextGen Eventmaker. De landelijke meet-up vindt plaats op zondag 22 november 2026. 

Deelname aan NextGen Eventmaker is gratis. Jongeren die het programma afronden ontvangen een MDT-certificaat en een vrijwilligersvergoeding. 

Wil je weten of NextGen Eventmaker bij jouw vereniging past of heb je vragen over deelname? Neem dan contact met ons op. 

MDT-Next Generation Volleyball 

NextGen Eventmaker is onderdeel van MDT-NextGeneration Volleyball. MDT staat voor Maatschappelijke Diensttijd. Doe je mee met MDT, dan ontdek en ontwikkel je jouw talenten, zet je je vrijwillig in voor een ander en ontmoet je mensen buiten je eigen leefwereld. Zo maak je niet alleen jezelf, maar ook de maatschappij een stukje sterker. 

 

Dorien Tenhaeff
Dorien Tenhaeff
Projectleider Sportontwikkeling Nationaal
Periode 1