
Bijscholingen en workshops
Er worden diverse bijscholingen en workshops georganiseerd speciaal voor scheidsrechters. Hieronder een overzicht van actuele bijeenkomsten.
Themabijeenkomst samenwerking scheidsrechters
De opleiding VS2 van de Volleybalacademie leidt op tot volleybalscheidsrechter 2 waarmee je wedstrijden leidt t/m 1e klasse. In de VS2 komt het onderdeel goed samenwerken met diverse betrokkenen niet aan bod. Voor bepaalde gelegenheden is dit onderdeel wel relevant. De themabijeenkomst ‘Samenwerking scheidsrechters’ voorziet in deze behoefte. Meer informatie kun je opvragen via: volleybalacademie@nevobo.nl.
Kom op scheids!
Voel jij je wel eens onzeker als scheidsrechter? Misschien ben je zelfs beledigd door spelers of een coach? Daardoor terughoudend in het nemen van een beslissing? Met klamme handen en nerveus op de bok? Vanuit het programma naar een Veilig Sportklimaat (VSK) is er een gratis workshop ‘Weerbaarheid arbitrage’ ontwikkeld. In deze workshop word je als scheidsrechter bewust gemaakt van beïnvloedingsfactoren en uitgedaagd je hierop voor te bereiden. Denk hierbij aan druk van toeschouwers of sporters die tegen je beslissing protesteren. Je krijgt tijdens de workshop handvatten aangereikt waarmee je als scheidsrechter beter in staat bent om met specifieke omstandigheden om te gaan en daardoor je weerbaarheid te vergroten. Wil je de gratis workshop ‘Weerbaarheid arbitrage’ meteen voor jouw vereniging aanvragen? Vul dan dit aanvraagformulier in.
Scheidsrechterscoördinatoren
De scheidsrechterscoördinator van de vereniging heeft een belangrijke taak in het werven en op pijl houden van het scheidsrechterskorps binnen de vereniging. Jaarlijks worden in de regio workshops georganiseerd voor scheidsrechterscoördinatoren. Informatie hierover via de regiokantoren. De handleiding scheidsrechterscoördinator binnen de vereniging geeft ook de nodige informatie.
Informatieworkshops over VS4
Wil je ervaren of het iets voor jou is om op nationaal niveau (2e divisie en hoger) te fluiten? Heb je ambitie om op de Olympische Spelen als scheidsrechter actief te zijn?
Tijdens een informatieworkshops VS4 kun je een kijkje nemen in de keuken van toparbiters in de nationale competitie. Je krijgt te horen hoe het traject van de VS4 opleiding eruit ziet en je maakt kennis met twee toppers van ons nationaal scheidsrechterscorps. Je kunt hen vragen stellen met betrekking tot hun scheidsrechterscarrière, de route die zij doorlopen hebben om te komen tot de status die ze nu bereikt hebben, wat er bij komt kijken om op nationaal niveau te fluiten etc.
Daarna maak je de wedstrijdvoorbereiding mee van een wedstrijd uit onze hoogste nationale competitie met deze 2 scheidsrechters, 2 nationale lijnrechters en een jurylid. Je krijgt een opdracht mee en gaat, als speciale gast van de betreffende thuisvereniging, op een speciale plek in de zaal naar de wedstrijd kijken. Na afloop vindt er een evaluatie plaats van de door jou gemaakte opdracht. Er volgt een nabespreking van de wedstrijd tussen de eerder genoemde officials, waar je bij aanwezig kunt zijn en vragen kunt stellen. Wij hopen dat deze informatie jou helpt om je keuze te maken om door te stromen naar de nationale competitie en mogelijk nog verder.
Heb je interesse, neem dan contact op met één van de arbitragemedewerkers uit de regio of nationaal.
Scheidsrechters begeleider en beoordelaars
Vanuit de Academie voor Sportkader (ASK) worden opleidingen verzorgd voor het begeleiden en beoordelen van officials. Meer informatie vind je op de website van de ASK.
Masterclass arbitrage
Naast de begeleiding en beoordeling van alle scheidsrechters is er ook een masterclass. De masterclass is bedoeld voor jonge, gemotiveerde en ambitieuze scheidsrechters die op het moment van toetreden nog geen 31 jaar zijn. Deze groep wordt zoveel mogelijk ingezet bij activiteiten die buiten de reguliere beker- en competitiewedstrijden plaatsvinden.