World League 2010: Brazilië, Bulgarije en Korea op Nederlandse bodem
In juni en juli staat de World League, de meest prestigieuze en lucratieve landencompetitie van de wereld, centraal in Nederland. Vorig jaar keerden de Oranje volleybalmannen, na vijf jaar van afwezigheid, terug in de prestigieuze competitie, wat zorgde voor volle, enthousiaste, oranje tribunes in Apeldoorn, Rotterdam en Eindhoven. Dit jaar krijgt Oranje met Bulgarije, Brazilië en Korea wederom de absolute wereldtop voorgeschoteld.
Het team van Blangé eindigde in 2009 op de twaalfde plaats, twee posities hoger dan Korea en twee lager dan Bulgarije. Brazilië is al tijden de nummer 1 van de wereld, won vorig jaar nog de World League en is regerend wereldkampioen (2006). Bulgarije zakte vorig jaar twee plaatsen op de wereldranglijst, maar staat desondanks nog altijd zesde. Korea tenslotte is de nummer 16 van de wereld en staat daarmee twaalf plaatsen hoger dan het team van Peter Blangé.
Bondcoach Peter Blangé is uiterst blij met de drie tegenstanders. “Brazilië is op dit moment het beste land ter wereld. Het is fantastisch om tegen die mannen te spelen. Het teams speelt zeer attractief volleybal. De balsnelheid is hoog, de spelers zijn zeer atletisch en ze spelen met veel emotie en temperament. Bulgarije heeft met Matey Kaziysky en Vladimir Nikolov twee absolute wereldtoppers. Bij het Europees Kampioenschap zaten we er heel dichtbij. Nu krijgen we een nieuwe kans om ze te verslaan. Korea is het gezichtsbepalende land in Azië. Ze staan altijd op de grote toernooien. Doordat ze een aparte speelstijl hebben is het interessant om tegen ze te spelen. Deze stijl kenmerkt zich door snelheid, combinaties en technische vaardigheden.”
De speelperiode is van 11 juni tot en met 18 juli. Oranje speelt eerst uit tegen Korea en Brazilië. Daarna volgen thuiswedstrijden tegen Bulgarije en Brazilië. De volleybalmannen vertrekken daarna naar Bulgarije en als laatste komt Korea naar Nederland. De finale vindt plaats van 21 tot en met 25 juli in Argentinië. “We moeten weer twee keer intercontinentaal vliegen. Dat is goed voor de ontwikkeling van de ploeg”, aldus Blangé.
In 2009 nam Nederland voor het eerst sinds 2003 weer deel aan de prestigieuze landencompetitie. Het team van Blangé eindigde op de twaalfde plaats, twee posities hoger dan Korea en twee lager dan Bulgarije. "
Voor kaarten, klik hier.
Groepsindeling
Groep A: Brazilië, Bulgarije, Nederland, Korea
Groep B: Servië, Italië, Frankrijk, China
Groep C: Rusland, USA, Finland, Egypte
Groep D: Argentinië, Cuba, Polen, Duitsland
|
|